Kırma kalbimi, nasıl olsa bir gün duracak!

Sevgili ve değerli kardeşlerim;
 
Fonda sezen aksu ; git , git , git-me dur! Yalan söyledim.. Ne olur ayrılığa daha hic hazir değilim..” çalıyor ama siz duymuyorsunuz. Elbette şaka:) Sizi tebessüm ettirmek istedim:) ama anladığınız üzere konu gidenlerle alakali..
 
Allah cc. bazen bazı insanları hayatınızdan çıkarır. Çünkü yerine daha hayırlı insanlar getirecektir. Ve bunun için hayatınızda yer açıyordur..
İnsan  gidenin arkasından gözyaşı dökerken gelenin  getirdiği hayrı göremiyor çoğu zaman.. çünkü  akıl ve kalp perdelenmistir. Ben bunu hakedecek ne yaptım? Diye düşünmekten Allah’ın bize yaptığı iyiliği göremiyoruz o an..
Çok sonra akıl başa gelir. Tıpkı kabre konduğunuzda basınız tahtaya vurup öldüğünüzün farkına varmanız gibi..
Bu yazıyı da şuan bu durumda olan kardeşlerimi uyandırmak için yazıyorum.. Uyuyanları uyandırmaya bir uyanık yeter öyle değil mi? 🙂
 
Şimdi Allah’ın hayatınızdan çıkardığı insanlara bir bakın.
 
Bu bir haram sevda
Belki eski bir çocukluk arkadaşı
Ya da bir hayat eşi olabilir.. yerini siz doldurun işte..
Onların hayatınızda sizce ne gibi bir görevleri vardı ? Vazifelerini tamamlayıp da gittiler. Hiç böyle düşünmüş müydünüz?..
Haram sevgiliniz,  sizin tövbe etmenize ve Rabbinizi bulmanıza vesile oldu.
Çocukluk arkadaşınız hiç beklemediğiniz bir yanlış yaptı ve onun sayesinde Allah dan başka güvenilecek kimse olmadığını anladınız.
Hayat eşiniz bir başka yol tuttu ve sizi ruhen ve kalben bıraktı. Siz onun sayesinde bu yolda sadece Allah cc. Sizi bırakmayacağını öğrendiniz. . ila ahir..
Görünüşte şer gibi gözüken sebepler perdesinin arkasında ki büyük rahmet kapısını gördünüz mü? Heh işte o kapıdan girin:)
Bütün sebepler , bütün insanlar , bütün olaylar aslında sizin Allah’ı bulmanız için bir yoldur.. Sonucunda sizi Allaha götüren her şey, şer gibi gözükse de hayırlıdır..
Bunun için neden benim başıma bu geldi? Değil , bu olayın arkasında Allah cc. bana ne demek istedi? diyeceğiz.. inşAllah. . O zaman göreceğiz ki ; tevekkül denizinde sabır kayığına  binen sonunda Rabbine kavuşmaya kürek sallayan birer neferleriz biz:)
Hayat boyunca ya siz birilerinin ya da birileri sizin imtihanınız olur. Bu böyledir . İmtihan kağıt kalem ile olmaz azizim kul kul ile sınanır.. Ama hepsi sonuçta sizin iyiliğiniz içindir şüphesiz. Allah bilir siz bilmezsiniz..
 
Ama Burcu abla öyle olmuyor insan bu can taşıyor canı yanıyor diyorsunuz biliyorum..
Haklısınız. Canına yandığım ne de hassastır şu kalp.. ince bir terazi. Sanki camdan yaratmış Allah. Keşke karşımızda ki kişi kalbimizi kırdığında ses çıksaydı dimi. Anlasaydı. . Hatta bazen “kırılgandır lütfen hassas davranın ” yazıp kalbinin üzerine yazası geliyor insanın:)
Ama merak etmeyin o kırılma sesini Allah cc. Duyuyor..
Ve devam ediyor “Ben kırık Kalplerdeyim. .”
 
Yerlere göklere sığmayan (cc) senin kalbine sığıyor. .Herkes gitse de O gitmiyor. Herkes bıraksa da seni O bırakmıyor. Kimse dinlemese O dinliyor kimse sevmese O seviyor..
 
Şimdi git secdeye.. Rabbim de.. teşekkür ederim .. Bunca kalabalığın içinde benim sessiz haykırışımı duyuyorsun. . Kainatta bir zerreyim ama bana tenezzül ediyorsun.. Herkes bir gün adımı unutacak ama sen beni unutmamak unutturmamak üzere mahşer de tekrar diriltip huzuruna getiriyorsun. . Belki de sen , kalbime girmek için bir vesile yarattın hersey belki de bu secdeye gelip huzuruna gelmem içindi. . Özledin ve kalbimi kırmalarina müsaade ettin.. Ah ne kadar yüce ne kadar incesin..
 
Olaylara bu açıdan baktığınızda bırakın sizi kıran, üzen ,hayatınızdan giden insanlara öfkelenmeyi onlara  teşekkür edesiniz geliyor:) Bırakın giden gitsin. Öyle ya gelenin yeri gidenin yolu hazırdır bizde:)
 
Unutmayın siz Resulullah ın  (sav) ümmetsiniz.  Ve O hep sevdikleriyle imtihan oldu.. Çocuk yaşta öksüz ve yetim kaldı .. Çünkü Onun sahibi , koruyucusu Allah’dı. .
Allah bazen bütün dallarınızı kırar .Çünkü tek tutunacak dalınızın O olduğunu anlamanızı ister..
 
Anlayabilme/niz duasıyla..
Burcu Ercivan
www.NurNet.Org