Peygamber Konferansında Salon Tıklım Tıklım Doldu

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen program vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Dünyaca ünlü Hafız Abdurrahman Sadien’in Kuran-ı Kerim okuduğu programa yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Hafız Abdurrahman Sadien’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ün, ‘İslam ve Peygamber’ konulu konferansı ile devam etti. Salonu dolduran binlerce kişi, Hz. Muhammed’in (sav) yaşamından kesitler aktaran Prof. Dr. Akgündüz’ü ilgiyle dinledi. Konferans sonunda katılımcılar Prof. Dr. Akgündüz’ü ayakta alkışladı.

Konferansın ardından tasavvuf sanatçısı Mustafa Demirci sahne aldı. Birbirinden güzel eserlerini katılımcılar için seslendiren Demirci’ye zaman zaman dinleyenler de eşlik etti.

Programda Kutlu Doğum Haftası’nın önemine değinen bir konuşma yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Peygamber Efendimiz (sav) dünyaya gelmeden önce insanların kalpleri kararmış, her türlü değer ölçülerini yitirmiş, yollarını şaşırmışlardı. Kendi öz evladını kız çocuklarını canlı canlı toprağa gömecek kadar kalpler katılaşmıştı. Hayatın gayesi, yaratılışın manası silinmişti. Peygamberimiz(sav)’in gelişiyle birlikte kararan tüm kalpler yumuşadı. Onun sohbetiyle müşerref olan insanlar bütün dünyayı irşad edecek birer sahabe oldular. Alemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz(sav)’i anlamaya ve anlatmaya, onun sevgisi etrafında birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız.” dedi. Başkan Tahmazoğlu, program sonunda etkinliğe katkılarından dolayı çiçek takdim etti.

Haberler